We Have One Heart

Po śmierci matki Adam odnajduje listy miłosne, które przed laty wymieniła jego matka z ojcem, Kurdem mieszkającym w Iraku. Jest to dla niego okazja, aby dowiedzieć się więcej o swoim ojcu, którego nigdy nie poznał.

 

Zestawienie animowanych rysunków i materiałów archiwalnych przenosi nas w przeszłość  czterdzieści lat i pozwala nie tylko poczuć emocje łączące kochanków mieszkających w różnych częściach świata, ale także odkryć niezwykłą rodzinną tajemnicę.

60 KILO NICZEGO

Zimny poranek w odkrywkowej kopalni kruszców. Krzysztof zaczyna pierwszy dzień pracy na stanowisku kierownika. Żeby przetrwać w środowisku pracowników fizycznych, do którego wyraźnie nie pasuje, zamierza trzymać dyscyplinę twardą ręką. Nieoczekiwany wypadek, którego ofiarą staje się jeden z robotników, wystawi zasady moralne Krzysztofa na ostateczną próbę. Bohater zrozumie, że łatwo być stanowczym w sprzyjających okolicznościach, jednak trudno przeciwstawić się złu, kiedy konsekwencje mogą być dla nas dramatyczne.

THE FORMULA

Mimo różnych charakterów Zillah i Azar kochają się. Sens ich miłości wynazcza nadejście upragnionego dziecka. Kiedy ich nienarodzona córka umiara, żarliwe i zmysłowe uczucie poddane zostaje próbie. Film w reżyserii Emmanuela Adjei.

ROMANTIK

Czterdziestokilkuletni Stanisław zabiera na jedną noc do Paryża swoją ukochaną - Zosię. Pragnie się jej oświadczyć pod wieżą Eiffla. Nie spodziewa się jednak, że najbliższa noc stanie się koszmarem, a miasto miłości okaże się dalekie od wyobrażeń i oczekiwań. "Noc w Paryżu" to krótka historia o późnym dojrzewaniu utrzymana w tragikomicznej tonacji. To także opowieść o tym, że życia nie da się zaplanować w 100 procent. Film w reżyserii Mateusza Rakowicza.

OSTATNI WALC

Wiedeń, lipiec 1914 roku. W bogato zdobionym gabinecie dwóch przedsiębiorców -Wilhelm Arnheim oraz Izaack Goldstein podpisują umowę handlową. Gdy sygnatury zostały już złożone, Arnheim radzi po przyjacielsku, aby nie wypływać zakupionymi statkami, bo najlepiej mają się w suchym doku. Odwdzięczając się, Goldstein sugeruje, aby nie jeść zakupionych właśnie konserw, gdyż najlepiej mają się w magazynie. W ten sposób Arnheim, staje się właścicielem 10 milionów zepsutych konserw, których nikt nie kupi. Chyba, że... Film w reżyserii Maćka Kawalskiego.

89.

Katia przychodzi spóźniona na domówkę, którą sama zorganizowała. Mieszka z przyjaciółką, której tak naprawdę nie lubi; urządza przyjęcie dla chłopaka, z którym jest, bo akurat się trafił. Wszystko na imprezie wydaje się jej znane i nudne aż do momentu pojawienia się Kuby – chłopaka z przeszłości. Film w reżyserii Pauliny Moczyńskiej.

ARKANSAS

Marek prowadzi upadający komis amerykańskich samochodów, który odziedziczył po tym, jak ojciec po prostu wstał i wyszedł z domu. Niespodziewanie w rodzinne strony powraca Anita, ale tym razem nie będzie to zwykła siostrzana wizyta. Czy razem uda im się ostatecznie pożegnać ojca i amerykański świat, który starał się dla nich zbudować?  Film w reżyserii Sebastiana Drożaka.

MAGMA

Janusz jest sprzedawcą w sklepie meblowym. Któregoś razu przypadkowo rozrywa poduszkę - to pierwszy „wypadek” w firmie od dłuższego czasu. Wygląda na to, że Janusz bardzo się tym zdenerwował. A może to coś innego nie daje mu spokoju? Film w reżyserii Pawła Maślony.

COPYRIGHT © SILVER FRAME 2016 ALL RIGHTS RESERVED